Kostelní 24, 170 00 Praha 7    tel: 732 377 537    info@zdrsem.cz

Sledujte nás na Facebook

Aktuality
hello

4. ročník konference "Výuka první pomoci zážitkem"

I letos ZDrSEM pořádá konferenci o výuce první pomoci. Konat se bude 2.11.2019. Konference je určena všem, kteří učí či chtějí učit první pomoc - kohokoli, kdekoli, v jakémkoli rozsahu. Podívejte se na krátké video z minulého ročníku!. Držet se budeme osvědčeného rozvrhu - dopoledne bude plné krátkých zajímavých přednášek a po dobrém obědě vás čekají praktické workshopy. Odborníci na přednášky jsou v jednání, už teď je ale jasné, že to opět bude stát za to!
Přihlašování je již spuštěno a přihlášku můžete vyplnit zde. Podrobnosti najdete na webu konference

KONFERENCE 2018

Prostory uklizeny, materiál vrácen, zpětné vazby zpracovány. Třetí ročník konference "Výuka první pomoci zážitkem" je definitivně za námi. A jaký byl? Podle našich účastníků úžasný, motivující, bombastický. I my jsme spokojeni - vypadá to, že se podařilo nám posunout výuku první pomoci zas trochu výš. Přes sto lektorů ze všech koutů republiky i ze Slovenska se mohlo sejít, poslechnout si inspirativní přednášky, vzájemně si vyměnit zkušenosti a načerpat motivaci a nové nápady při workshopech. Nejlépe hodnocenými přednáškami se staly ty od Mgr. Veroniky Kurečkové z dopravního  institutu, zejména trauma z poskytování první pomoci evidentně posluchače zaujalo. Děkujeme všem, kteří se zúčastnili. A vy kteří jste nemohli - aspoň se můžete pokochat krásnými fotkami od Kuby Staňka na odkazu: ZDE

Nová krev v lektorském sboru

V březnu proběhly v Brně a Praze nábory nových lektorů ZDrSEM. Sešla se pestrá směsice zájemců - lékaři, medici, záchranáři i laici. Seznámili se s naší metodikou výuky první pomoci, zkusili si zasáhnout v simulované situaci, měli možnost resuscitovat "chytrou" figurínu, která poskytuje zpětnou vazbu přes aplikaci mobilního telefonu a ukázali své lektorské schopnosti. Všem zúčastněným děkujeme a těšíme se na novou ZDrSEMí krev! 

Kvalita a ceny našich kurzů

ZDrSEM učí první pomoc již 23 let. Rosteme, vyvíjíme se, zlepšujeme metodiku výuky i materiální zázemí. Poprvé od roku 1996 jsme nuceni zdražit naše služby. Příjem z kurzovného už bohužel nestačil pokrýt náklady, které jsou se zážitkovým kurzem spojeny.

Z kvality neslevíme - na každé akci vyžadujeme početný tým vzdělaných lektorů, dostatek kvalitních resuscitačních figurín i dalších pomůcek (nácvikové AED, spotřební zdravotnický materiál, realistické maskování a.t.d.) a vhodné prostory umožňující dělení skupiny i individuální výuku.
 
Věříme, že i po zdražení si naše kurzy najdou své místo a zůstanou dostupné každému zájemci. Vážíme si vašeho investovaného času a chceme vám v něm nabídnout jen to nejlepší.
 
Zajímá vás podrobněji, ze kterých kvalit nechceme slevit? Odpověď najdete v článku.

Jak je to s umělým dýcháním doopravdy? 

V posledních týdnech se na sociálních sítích šířily velmi čtivé články napsané záchranářem, které bohužel obsahovaly nepřesnosti  ohledně doporučení pro laiky. Nedalo nám to, museli jsme zareagovat. Takže jestli chcete vědět, jak je to s tím umělým dýcháním doopravdy, čtěte zde: https://1url.cz/YM3Mr

Valná hromada 2019

V termínu18.-20.1.2019 proběhla v prostorech Salesiánského centra mládeže v Praze v Kobylisích Valná hromada organizace. Příští termín valné hromady spolku je stanoven na 18.-19.1.2020.

Kurz ŠKOLITEL na začátku roku 2019

V listopadu 2018 skončil další běh kurzu ŠKOLITEL, kde se 12 účastníků učilo jak učit první pomoc zážitkovou formou. Další běh kurzu ŠKOLITEL proběhne v termínu leden - březen 2019 a je na něm pár posledních míst pro ty, kteří se chtějí naučit, jak učit první pomoc - ať již u nás ve ZDrSEMu či jinde. 

Konference 2017

Dne 11.11.2017 proběhl v prostorách 1.Lékářské fakulty již 2.ročník konference o zážitkové výuce první pomoci.  Konference se zúčastnilo přes 100 lidí, v dopolední části proběhlo 9 přednášek a v odpolední si účastníci mohli vybrat dva z celkem sedmi workshopů. Více informací o průběhu konference  najdete  již brzy na stránkách www.konference-zdrsem.cz

Dárkový poukaz k Vánocům

Už přemýšlíte nad tím, čím letos obdarujete své blízké? Věnujte jim praktický dárek - dárkovou poukázku na libovolný kurz ZDrSEM. Dárkový poukaz objednáte během chvilky. Jak na to se dozvíte v pravé části této stránky, případně se ozvěte na info@zdrsem.cz.

Není tu někde lékař ve spolupráci s Aesculap Akademií

Ve spolupráci s Aesculap Academií pořádáme v termínu 3.-4.6.2017 kurz "Není tu někde lékař" určený lékařům, zdravotnickým pracovníkům a záchranářům. Na účastníky čeká spousta nácviků, simulované události a také skvělé zázemí Aesculap Academie. Přihlášky najdete na titulní stránce našeho webu. 

Dárkový poukaz k Vánocům

3.11.

Už přemýšlíte nad tím, čím letos obdarujete své blízké? Věnujte jim praktický dárek - dárkovou poukázku na libovolný kurz ZDrSEM. Dárkový poukaz objednáte během chvilky. Jak na to se dozvíte v pravé části této stránky, případně se ozvěte na info@zdrsem.cz.