Kostelní 24, 170 00 Praha 7    tel: 732 377 537    info@zdrsem.cz

Sledujte nás na Facebook

Aktuality
hello

Aktuálně ze ZDrSEMu

Připravte současné nařízení vlády v souvislostech s onemocněním COVID-19 aktuálně neprobíhají žádné prezenční kurzy první pomoci. Máte zájem se v tomto období v první pomoci vzdělávat, můžeme vám nabídnout náš online kurz DomaSEM. V případě zájmu o termín se nám ozvěte na info@zdrsem.cz. Aktuálně je možné se přihlásit na naše prosincové kurzy , které rádi uskutečníme, bude-li situace s COVIDEM příznivá.

Od 11.5.2020 opět jedeme

Milí zájemci o naše kurzy. Od 11.5. opět rozjíždíme naše kurzy první pomoci. Budeme samozřejmě myslet na vaši i naši bezpečnost, takže plánujeme spoustu opatření, dobrou zprávou ale je, že už se opět můžete hlásit na naše kurzy.

Online kurz první pomoci DomaSEM!

I my v karanténě zůstáváme doma. Ovšem i z tepla domova vás můžeme naučit, jak zachránit lidský život. Využijte "volného času" a vzdělejte se s námi v první pomoci onlina na kurzu DomaSEM (= domácí semináře). Máte-li - jako skupina či jako jednotlivec - zájem o termín kurzu DomaSEM, ozvěte se na info@zdrsem.cz

Upozornění v souvislosti s Covid-2019

UPOZORNĚNÍ: Vzhledem k vládním nařízením v souvislosti s Covidem-19 jsme přerušili realizaci našich kurzů první pomoci. Předpokládáme, že nejbližší kurzy proběhnou na konci května či na začátku června (může se měnit dle aktuální situace). Na naše kurzy se i přesto můžete hlásit. O vývoji situace vás budeme informovat na webových stránkách a přihlášené na kurzy emailem.

4. ročník konference "Výuka první pomoci zážitkem"

Čtvrtý ročník konference o výuce první pomoci je úspěšně za námi. Dne 2.11.2019 do KC Zahrada na Chodově dorazilo přes 170 účastníků, přednášejících i členů ZDrSEMu. Fotografie z konference najdete na  Facebooku , informace o přednáškách na  webu konference  . 
 

Valná hromada 2020

V termínu 17.-18.1.2020 proběhla Valná Hromada zapsaného spolku ZDrSEM. V pátek jsme se sešli v podvečer v Kostelní 24 a proběhlo zhodnocení roku 2019. V sobotu jsme se potkali ve školících prostorách organizace Tereza na Praze 1 a věnovali jsme se zejména koncepčnímu plánování a organizaci roku 2020.

KONFERENCE 2018

Prostory uklizeny, materiál vrácen, zpětné vazby zpracovány. Třetí ročník konference "Výuka první pomoci zážitkem" je definitivně za námi. A jaký byl? Podle našich účastníků úžasný, motivující, bombastický. I my jsme spokojeni - vypadá to, že se podařilo nám posunout výuku první pomoci zas trochu výš. Přes sto lektorů ze všech koutů republiky i ze Slovenska se mohlo sejít, poslechnout si inspirativní přednášky, vzájemně si vyměnit zkušenosti a načerpat motivaci a nové nápady při workshopech. Nejlépe hodnocenými přednáškami se staly ty od Mgr. Veroniky Kurečkové z dopravního  institutu, zejména trauma z poskytování první pomoci evidentně posluchače zaujalo. Děkujeme všem, kteří se zúčastnili. A vy kteří jste nemohli - aspoň se můžete pokochat krásnými fotkami od Kuby Staňka na odkazu: ZDE

Nová krev v lektorském sboru

V březnu proběhly v Brně a Praze nábory nových lektorů ZDrSEM. Sešla se pestrá směsice zájemců - lékaři, medici, záchranáři i laici. Seznámili se s naší metodikou výuky první pomoci, zkusili si zasáhnout v simulované situaci, měli možnost resuscitovat "chytrou" figurínu, která poskytuje zpětnou vazbu přes aplikaci mobilního telefonu a ukázali své lektorské schopnosti. Všem zúčastněným děkujeme a těšíme se na novou ZDrSEMí krev! 

Kvalita a ceny našich kurzů

ZDrSEM učí první pomoc již 23 let. Rosteme, vyvíjíme se, zlepšujeme metodiku výuky i materiální zázemí. Poprvé od roku 1996 jsme nuceni zdražit naše služby. Příjem z kurzovného už bohužel nestačil pokrýt náklady, které jsou se zážitkovým kurzem spojeny.

Z kvality neslevíme - na každé akci vyžadujeme početný tým vzdělaných lektorů, dostatek kvalitních resuscitačních figurín i dalších pomůcek (nácvikové AED, spotřební zdravotnický materiál, realistické maskování a.t.d.) a vhodné prostory umožňující dělení skupiny i individuální výuku.
 
Věříme, že i po zdražení si naše kurzy najdou své místo a zůstanou dostupné každému zájemci. Vážíme si vašeho investovaného času a chceme vám v něm nabídnout jen to nejlepší.
 
Zajímá vás podrobněji, ze kterých kvalit nechceme slevit? Odpověď najdete v článku.

Jak je to s umělým dýcháním doopravdy? 

V posledních týdnech se na sociálních sítích šířily velmi čtivé články napsané záchranářem, které bohužel obsahovaly nepřesnosti  ohledně doporučení pro laiky. Nedalo nám to, museli jsme zareagovat. Takže jestli chcete vědět, jak je to s tím umělým dýcháním doopravdy, čtěte zde: https://1url.cz/YM3Mr

Aktuálně ze ZDrSEMu

16.11.

Připravte současné nařízení vlády v souvislostech s onemocněním COVID-19 aktuálně neprobíhají žádné prezenční kurzy první pomoci. Máte zájem se v tomto období v první pomoci vzdělávat, můžeme vám nabídnout náš online kurz DomaSEM. V případě zájmu o termín se nám ozvěte na info@zdrsem.cz. Aktuálně je možné se přihlásit na naše prosincové kurzy , které rádi uskutečníme, bude-li situace s COVIDEM příznivá.