Kostelní 24, 170 00 Praha 7    tel: 732 377 537    info@zdrsem.cz

Sledujte nás na Facebook

Přihlášky
Žádný kurz není vypsán

Jednodenní zážitkový kurz neodkladné první pomoci u dospělých. Trocha teorie, hodně nácviků a simulací. Kurz je vhodný také jako opakování základních postupů pro dřívější absolventy našich delších kurzů.

 • Poznám, kdo potřebuje mou pomoc?
 • Nereaguje, co mám dělat?
 • Krvácí?!?
 • Jak poznám infarkt nebo mrtvici?

Pro koho  

Nemáte (naštěstí) jak si opakovat to, co už z první pomoci znáte a cítíte, že už je skutečně na čase? Už celou věčnost chystáte na nějaký ten kurz ZDrSEMu, ale na vícedenní prostě zatím nemůžete? Nebo byste se prostě rádi naučili to hlavní z první pomoci v průběhu jednoho jediného dne. V takovém případě je tento kurz přesně pro vás.

 
 

Co v kurzu najdete (mimo jiné)

V průběhu kurzu REAGUJ vás Vás naučíme rozpoznat a reagovat v situacích, kdy jde o život. Čeká vás:

 • jednotný a nekomplikovaný univerzální postup řešení život ohrožujících událostí (Tři kroky)
 • rozpoznání a řešení kritických situací – náhlá zástava oběhu a masivní krvácení
 • volání záchranné služby
 • individuální nácviky přístupu k bezvědomému a resuscitace na modelech
 • diskusní část (aneb zeptejte se našich lektorů na to, co vás doopravdy zajímá)

V průběhu odpolední části budete zasahovat u realistických situací (simulací), kdy následovat budou vždy rozbory vedené našimi lektory.

Stojí za námi přes 20 let zkušeností s využitím zážitku ve výuce první pomoci - naučené si u nás nejen vyzkoušíte v průběhu četných nácviků, ale v bezpečném prostředí simulací opravdu zažijete a získáte tak dostatečnou sebedůvěru, nutnou k poskytnutí první pomoci ve skutečném životě.

Kurz slouží jako základní norma pro řešení první pomoci při pohybových aktivitách (sport, rekreační sport, tělesná výchova,…).

 

Jak kurz probíhá

Kurz je jednodenní. Obvykle se začíná v 9h ráno, účastníci se nejprve krátce seznámí s námi, kurzem a místem konání. Dále už se věnujeme první pomoci - střídají se praktické a teoretické bloky. Ve příhodnou chvíli získáte chvíli oddychu v podobě obvykle 90min dlouhé pauzy na oběd. Odpoledne pak budeme pokračovat obdobně jako dopoledne. A počítejte s tím, že v průběhu dne se obvykle nejméně 1x přesunujeme na chvíli ven, víceméně bez ohledu ne počasí.

Je vhodné mít s sebou na kurzu oblečení na převlečení, u kterého nevadí lehání si na zem na karimatku v průběhu nácviků a případné umazání (bláto, případně červené potravinářeské barvivo čili "krev") při simulacích.

Časový harmonogram:

Zpravidla 9-18h.

Cena kurzu:

Cena kurzu je 1280,- Kč

Cena zahrnuje minimálně dva (obvykle 3-4, záleží na počtu účastníků kurzu) kvalifikované lektory první pomoci. Dále je v ceně zdravotnický spotřební materiál na nácvik a materiál na simulace.

Chápeme, že někomu se může zdát cena příliš vysoká (i když v oblasti vzdělávacích kurzů se pohybujeme spíše na dolní hranici). Je ale dána nízkým maximálním počtem účastníků na kurzu (standartně 16, zcela výjimečně využívaná horní hranice 18) na velký počet lektorů, kteří jsou nejčastěji 4. Je pro nás důležité udržet standard výuky a ten bohužel s nižším rozpočtem zaručit nelze.

 

Ceny kurzů otevřených pro veřejnost:

Cena zahrnuje: dva až pět (dle typu kurzu a počtu účastníků) kvalifikovaných lektorů první pomoci ZDrSEM. Dále jsou v ceně skripta (u kurzů Basic a Standard), zdravotnický spotřební materiál na nácviky (obvazy, alufolie,rukavice..), materiál na simulace a dopravu materiálu.

Cena nezahrnuje: dopravu účastníků na kurz, a v případě pobytové formy kurzu ani ubytování a stravování účastníků.

V  případě kurzu pro uzavřenou skupinu se jeho cena se stanovuje dohodou s klientem, v závislosti na místě konání kurzu a výši dalších flexibilních nákladů spojených s realizací kurzu.

S poptávkou po kurzu pro uzavřenou skupinu se neváhejte obrátit na e-mailovou adresu: info@zdrsem.cz.

Dárkové poukazy - originální a praktický dárek:

Darkový poukaz lze zakoupit na tyto kurzy ZDrSEM: Mama, Basic, Reaguj, Standard, Standard Horal a Standard Vodák. Cena dárkového poukazu je shodná s cenou otevřeného kurzu (viz výše). Dárkový poukaz možno také zakoupit na libovolnou částku, o kterou se obdarovanému sníží platba za kurz, který si sám vybere.

Dárkové poukazy můžete objednat zde........

Storno poplatky:

Výše storno poplatku za neúčast na kurzu je odvislá od počtu dnů do prvního dne kurzu, na který jste se přihlásili.

 • Při zrušení účasti více než 30 dnů před kurzem je výše storno poplatku 15 % z ceny kurzu.
 • Při zrušení účasti 30 až 14 dnů před kurzem je výše storno poplatku 30 % z ceny kurzu.
 • Při zrušení účasti 14 až 7 dnů před kurzem je výše storno poplatku 60 % z ceny kurzu.
 • Při zrušení účasti 7 až 1 den před kurzem je výše storno poplatku 90 % z ceny kurzu.
 • Při zrušení účasti  první den kurzu je výše storno poplatku 100 % z ceny kurzu.

Storno poplatek je použit na pokrytí fixních nákladů spojených s vaší neúčastí na kurzu.