Kostelní 24, 170 00 Praha 7    tel: 732 377 537    info@zdrsem.cz

Sledujte nás na Facebook

Přihlášky
Žádný kurz není vypsán
Co o kurzu říkají
hello

Vodák

V neděli jsem se vrátil po čtyřech dnech domů. V ložnici osvětluje lampička Lenčino bezvládné tělo. Leží na břiše, obličejem ve skriptech z chirurgie. Stojím ve dveřích a rozhlížím se. Plyn tu cítit není. Pomalu přistupuji k posteli, kontroluji vypínač a kabel od lampičky. Všechno se zdá být v pořádku. Jemně jí oslovím a nic. A sakra, je to tu! Bouchnu dlaní do nočního stolku. V tu chvíli Lenka nadskočí. „Co blbneš prokrista, víš jak sem se lekla?!“. „Lež klidně,“ povídám a měřím jí tep. „Nebolí tě něco? Jak se cítíš? Co si dělala než si usla?“. „Učila sem se, né asi, ty blbečku!“  Tak to je v pořádku. Jdu zavézt auto do garáže. Na tři a půl metru jízdy se poutám bezpečnostním pásem. Ne, nejsem blázen. Právě jsem se vrátil ze čtyřdenního ZDrSEM.

ZDRSEM STANDARD VODÁK

Záchrana života ve městě na řece. Nejen tonutí, ale i záchrana života na dálnici, v mokru, sezením dětí nebo dospělých na lodích.

První pomoc na vodě 

Na vodě je sranda. Očekinou. Jenže náhle máte nastat situaci, kdy vám smích a úsměv zamrznou na rtech. Stojíte na břehu Sázavy, na sobě plavky a košili, kouřte na kamarádovi, kteří si hrají na střechu v řece rozřízl nohu. Krev crčí, silnice se sanitkou je daleko. Co děláte?

Nebo jste zkušenější vodáci. Máte lékárničku, na sebe neopren a vodáckou bundu. Neznámý kajakář na jižní měsíc na Salze zaplaval a nyní ho vytáhl na břeh. Je modrý, asi nedýchá. Co teď? Sundat vestu? Resuscitovat? Jak přesně? 

První pomoc na vodě má svá specifika. Máte k dispozici jen omezený materiál. Po vodě se velmi snadno a rychle dostanete do místa pro záchranáře zranitelné osoby, kde se nemůžete spolehnout na to, že záchranka u vás bude do patnácti minut.  

Pro koho

Jedná se o kurz speciálně pro vodáky. Očekávejte standardně a vyzkoušejte si, jak snadno, bezpečně, zranitelně nebo kusy lodí v první pomoci, můžete zachránit zraněné vodáky a dozvědět se, proč není dobré se při skoku s lodí zaklánět. Nebudete ale ani ochuzeni o žádných tématech hledraných na normálním Standardu. Tím, že kurz je zásadně pobytový (tj. Mimo Prahu, všichni mají spát pěkně pohromadě v jedné budově), se nachází prostor pro výuku značně zvětšující.

Kurz je vhodný pro pokročilé pády na extrémních vodách i pro letní pohodáře na Vltavě . Obsah a náročnost kurzu přizpůsobíme účastníků. Není žádoucí žádná předchozí znalost první pomoci ani vědomi záchranářských vodáckých techniků.

Náplní kurz není technikou záchrany na vodě, nedostává vás učit, jak odlovit plaváčku, házet házečkou či jinou loď.

Úspěšní absolventi na konci kurzu certifikátu Zdravotní zotavovací akce, kteří vás opravňují, jezdí na táborech a akcích se středním zdravotníkem. Toto osvědčení se hodí vedoucím vodáckých mládežnických oddílů. 

Podmínkou pro udělení akreditace je úspěšné složení závěrečné zkoušky, věk minimálně 18 let (dosažený nejpozději poslední den kurzu), ukončené středoškolské vzdělání a skutečnost, že umíte plavat.

Co v kurzu nájdete

Univerzální postup při řešení krizových situací, teorie a praxe záchranných zásahů - podrobný nácvik kardiopulmonální reuscitace, tonování, nácvik zástavy krvácení, poranění páteře-prevence a první pomoc, podchlazení a hypotermický balíček je nosítky z vodáckého materiálu, úrazy hlav, hrudníku, břicha a pánové, poranění končetin a dlahy s kontrolou vodáckého materiálu, popáleniny, otravy, bolesti břicha, zranění na zdraví - bolesti na hrudi, zranitelné dýchání, křeče, alergické reakce, podivné chování. V průběhu kurzu budou 3 větší simulace. Žádné a vyjde čas, dostaneme se i ke klíšťatům :-). 

Jak kurz čeká

Těžištěm výuky je zážitek, základní kurz praktického nácvik . V průběhu kurzu si vyzkoušíte sami sebe první pomoc v nahraných situacích, získejte řešit režimové případy. Probereme a procvičujeme život zachraňující úkoly v civilizaci i „outdoorové“ podmínky . Didakticky osvědčený systém 3 způsobuje jádro výuky. Spolu se zážitkem na vlastní kůži můžete dobře zapamatovat a zajistit spolehlivé vodítko a jistotu pro pozdější chvíle stresu, kdy opravdu o něco půjde.       

Námi vypisované otevřené kurzy Vodák otevřenéají vždy jako pobytové.

Cena kurzu

Cena kurzu je 5400, -

Cena zahrnuje tři kvalifikované lektory, z toho jednoho zkušeného vodáka . Další jsou v ceně skripta, zdravotnického spotřebního materiálu na nácviky (obvazy, alufolie, rukavice ..), vodáckého materiálu na simulaci (lodě, vesty, pádla, házečky, neopreny) a materiálu materiálu.

Chápeme, že je možné zvýšit cenu příliš vysokou (i když v oblasti vzdělávacích kurzů se pohybovat jen na dolní hranici). Je možné ovlivnit nízkým maximálním počtem účastníků na kurzu (16) na velký počet lektorů (příjemné 4). Další materiál, který se nachází v kurzu spotřebuje, je materiál, který je třeba na kurz půjčit. Je pro nás důležité udržet jistý standardní výuku a deset bohužel s nižšími rozpočty zaručit možné.

Cena nezahrnuje cenu na kurz, ubytování a stravování (zajištění ubytování, stravování na místě, cca 350, - / osoba / den / plná penze).

Pokud máte zájem o uzavřený kurz „šitý na míru“ pro váš oddíl či maximální počet (max.18 účastníků), kontaktujte nás .

Kde si o kurzu Vodák čeká:

Ceny kurzů otevřených pro veřejnost:

Cena zahrnuje: dva Až pět (dle typu kurzu počtu účastníků) kvalifikovaných lektorů první pomoci ZDrSEM. Další informace jsou uvedeny v čl. 4 odst. 2 písm.

Cena nezahrnuje: dopravu účastníků na kurz, a to v případě pobytových forem kurzu ani ubytování a stravování účastníků.

V případě, že je pro účastníky řízení stanoveno, že cena se považuje za dohodnutou v souladu s podmínkami, které se týkají nákladů.

S poptávkou po kurzu pro uzavřenou skupinu se neváhejte obrátit na e-mailové adrese: info@zdrsem.cz .

Dárkové poukazy - originální a praktický dárek:

Dárkový poukaz lze zakoupit na pálená Tyto kurzy ZDrSEM: Mama, Basic, Reaguj, Standard, Horal se standard Vodák. Cena dárkového poukazu je shodná s cenou otevřeného kurzu (viz výše). Dárkový poukaz možno také.

Dárkové poukazy můžete objednat zde ........

Storno poplatky:

Výše storno poplatek za účast na kurzu je odvislá od počtu dnů.

  • Při zrušení účasti více než 30 dnů před kurzem je výše storno poplatek 15% z ceny kurzu .
  • Při zrušení účasti 30 až 14 dnů před kurzem je výše storno poplatek 30% z ceny kurzu .
  • Při zrušení účasti 14 až 7 dnů před kurzem je výše storno poplatek 60% z ceny kurzu .
  • Při zrušení účasti 7 až 1 den před kurzem je výše storno poplatku 90% z ceny kurzu .
  • Při zrušení účasti první den kurzu je výše storno poplatku 100% z ceny kurzu .

Storno poplatek je použitelný na pokrytí fixních nákladů s vaší neúčastí na kurzu.