Celodenní kurz (8 hod)

Plnohodnotný kurz první pomoci pro firemní kolektivy přizpůsobený vašemu prostředí a situacím, se kterými se mohou vaši kolegové a zaměstnanci setkat.

O čem to bude:

Řešení život ohrožujících stavů jako základ každého kurzu + doplnění o situace specifické pro vaši společnost. Ať už jste výrobní společnost, máte více zaměstnanců v kanceláři nebo na cestách, připravíme vám kurz na míru. Můžeme se více zaměřit na civilizační onemocnění a nehody v kanceláři, na traumata ve výrobním provozu nebo na situace týkající se silničního provozu a dopravní nehody.

Pro koho:

  • firemní kolektivy (od 10 do 200 osob)

Z obsahu kurzu:

  • univerzální a jednoduchý návod, co dělat, když jde o zdraví či život
  • záchrana člověka, který zkolaboval a nereaguje
  • nácvik resuscitace na kvalitních modelech dospělých, včetně využití AED (cvičného defibrilátoru)
  • zástava masivního krvácení – teorie i nácvik na modelu
  • přivolání záchranné služby rychle a efektivně
  • civilizační onemocnění (infarkt, mrtvice, křečové stavy, cukrovka)
  • traumata (poranění hlavy, páteře, končetin)
  • autonehoda a jak při ní postupovat – teorie i nácvik praktického řešení v simulaci
  • prostor na vaše dotazy

Jak kurz probíhá:

Kurzy realizujeme obvykle v prostorách zadavatele nebo v rámci výjezdní akce společnosti. Malým skupinám můžeme nabídnout také prostory našeho střediska v Praze na Letné.

Dopolední část kurzu věnujeme seznámení s univerzálním postupem Tři kroky, nácviku život zachraňujících dovedností (přístup k bezvědomému, resuscitace, zástava masivního krvácení). Odpolední blok je plný simulací – v malých skupinkách procházejí účastníci simulované situace s věrně namaskovanými figuranty. Po každé simulaci následuje rozbor vedený zkušeným lektorem. V závěru kurzu dostávají účastníci prostor pro dotazy a témata na přání.

Cena kurzu:

Cena kurzu se vždy odvíjí od velikosti skupiny a místa realizace kurzu. Pro konkrétní cenovou nabídku nás prosím kontaktujte: info@zdrsem.cz.

O kurzu řekli
absolventi

Co se týká kurzu první pomoci ZDrSEM, zaznamenali jsme od našich zaměstnanců velmi kladnou odezvu. Mnozí nám dokonce děkovali za to, že jsme jim umožnili tento kurz absolvovat. Především oceňujeme, že jsme si mohli vyzkoušet poskytnutí první pomoci každý sám osobně při situacích zachraňujících život. Stanoviště a modelové situace byly z vaší strany připraveny velmi reálně a většina účastníků si tak mohla na vlastní kůži zažít, co to obnáší zachraňovat. Velmi dobrý moment bylo uvědomění si, že především musí každý zachránce ošetřit svou vlastní bezpečnost.

H. Bernardová
Rodinný pivovar Bernard
absolventi

Ještě jednou bych Vám jménem celého týmu VELUX chtěla moc a moc poděkovat za včerejší úžasnou akci. Vše bylo dokonale připravené, perfektně zrealizované, všichni se bavili, a navíc si odnesli cenné zkušenosti pro život. Dekuji moc Vám i celému týmu!

P. Holubcová
Velux ČR s.r.o.
absolventi

Co se týče proběhlého kurzu první pomoci, myslím, že nemluvím jen za sebe, když napíšu, že jsem byla naprosto nadšená.:-) Kurz byl výborně připravený a informace byly podány poutavou formou. Osobně bych řekla, že jsem si odnesla docela dost zajímavých informací, i když upřímně doufám, že získané poznatky nebudu muset nikdy použít. Určitě za nás ještě jednou poděkujte všem lektorům i figurantům. :-)

V. Jálová
Recetox
absolventi

Kurz první pomoci ZDrSEM doporučujeme. Program byl velmi dobře připravený a realizovaný. Kolegové považují účast na kurzu za velmi kvalitně využitý čas, přestože jsme zvolili víkendový termín a část nákladů si účastníci hradili sami.

J. Lukavský
Yusen Logistics